Badanie USG

USG

USG

USG jest badaniem diagnostycznym stosowanym między innymi w schorzeniach narządu ruchu. Pozwala bardzo szczegółowo zdiagnozować urazy lub wady tkanek miękkich, w tym: więzadeł, torebek stawowych, kaletek maziowych, ścięgien oraz mięśni. Pokazuje również przebyte urazy w obrębie kości i stawów w części, w której nie jest ich w stanie pokazać diagnostyka RTG. Odnosi się to zarówno do urazów świeżych, jak i urazów starych, nawracających leczonych lub nieleczonych. Jest badaniem nieinwazyjnym, a więc nieszkodliwym.

Rezonans magnetyczny

Rezonans magnetyczny

Rezonans magnetyczny jest nowoczesną oraz jedną z najdokładniejszych metod obrazowania narządów i tkanek ludzkiego ciała. Pozwala na wczesną diagnostykę i zaplanowanie leczenia wielu chorób. Obrazy uzyskane w trakcie badania dostarczają niezwykle precyzyjnych informacji o najmniejszych zmianach chorobowych, zachodzących w organizmie człowieka. Badanie rezonansem magnetycznym jest bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta, ponieważ nie jest związane z działaniem potencjalnie szkodliwych promieni rentgenowskich. Siła pola elektromagnetycznego konieczna do uzyskania prawidłowych wyników nie ma wpływu na zdrowie pacjenta zarówno podczas badania, jak i po jego zakończeniu. Rezonans magnetyczny jest badaniem diagnostycznym, stosowanym między innymi w schorzeniach narządu ruchu.

Przychodząc na badania USG lub MRI należy przynieść wszystkie dotychczasowe wyniki takich badań, wcześniej wykonywanych w odniesieniu do tej samej części ciała.
1. FORUS Centrum medyczne oferuje badania USG wykonywane przez dr n. med. Artura Bachtę, dr n. med. Aleksandrę Juszkiewicz i lek. med. Karola Głuchowskiego.

  • FORUS Centrum Medyczne
    ul. Mrówcza 198, 04-697  Warszawa – Wawer
    Rejestracja: tel. 22 810 33 99, 536 140 140

2. Badania MRI są oferowane przez naszego partnera Radiologica, w lokalizacji przy ul. Mrówczej 198 w Warszawie.