Badanie USG

USG

USG

USG jest badaniem diagnostycznym stosowanym między innymi w schorzeniach narządu ruchu. Pozwala bardzo szczegółowo zdiagnozować urazy lub wady tkanek miękkich, w tym: więzadeł, torebek stawowych, kaletek maziowych, ścięgien oraz mięśni. Pokazuje również przebyte urazy w obrębie kości i stawów w części, w której nie jest ich w stanie pokazać diagnostyka RTG. Odnosi się to zarówno do urazów świeżych, jak i urazów starych, nawracających leczonych lub nieleczonych. Jest badaniem nieinwazyjnym, a więc nieszkodliwym.

Rezonans magnetyczny

Rezonans magnetyczny

Rezonans magnetyczny jest nowoczesną oraz jedną z najdokładniejszych metod obrazowania narządów i tkanek ludzkiego ciała. Pozwala na wczesną diagnostykę i zaplanowanie leczenia wielu chorób. Obrazy uzyskane w trakcie badania dostarczają niezwykle precyzyjnych informacji o najmniejszych zmianach chorobowych, zachodzących w organizmie człowieka. Badanie rezonansem magnetycznym jest bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta, ponieważ nie jest związane z działaniem potencjalnie szkodliwych promieni rentgenowskich. Siła pola elektromagnetycznego konieczna do uzyskania prawidłowych wyników nie ma wpływu na zdrowie pacjenta zarówno podczas badania, jak i po jego zakończeniu. Rezonans magnetyczny jest badaniem diagnostycznym, stosowanym między innymi w schorzeniach narządu ruchu.

Przychodząc na badania USG lub MRI należy przynieść wszystkie dotychczasowe wyniki takich badań, wcześniej wykonywanych w odniesieniu do tej samej części ciała.
1. FORUS Centrum medyczne oferuje badania USG wykonywane przez  dr n. med. Artura Maliborskiego, dr n. med. Artura Bachtę, dr n. med. Aleksandrę Juszkiewicz lub dr n. med. Pawła Wareluka

  • FORUS Centrum Medyczne
    ul. Mrówcza 198, 04-697  Warszawa – Wawer
    Rejestracja: tel. 22 810 33 99

2. Badania MRI są oferowane przez naszego partnera Radiologica, zarówno w lokalizacji przy ul. Mrówczej 198 w Warszawie, jak i w innych lokalizacjach podanych w zakładce partnerzy.

www.radiologica.pl

dr nauk med. Jarosław Ryterski
lek. med. Andrzej Pytlewski