Masaż leczniczy kręgosłupa

masaż leczniczy kręgosłupa

Masaż leczniczy kręgosłupa powinien być zlecany przez lekarza.

Na dolegliwości, związane z kręgosłupem skarży się wiele osób. Można wręcz powiedzieć, że problemy z kręgosłupem stają się chorobą cywilizacyjną ze względu na szybki postęp technologiczny, który sprawia, że większą część dnia pozostajemy w pozycji siedzącej, która jest bardzo niekorzystna dla naszego kręgosłupa. Dla zdrowia naszego kręgosłupa powinniśmy zadbać o odpowiednią dawkę ruchu. Przy przedłużających się dolegliwościach bólowych warto oddać się w ręce wykwalifikowanego masażysty, który swoimi rękami będzie w stanie przynieść nam ulgę.

Masaż leczniczy kręgosłupa – w odróżnieniu od masażu relaksacyjnego – powinien być zlecony przez lekarza i każdorazowo poprzedzony badaniami. W chorobach bólowych kręgosłupa masaż leczniczy jest bowiem uzupełnieniem terapii (na przykład farmakologicznej). Dzięki masażowi leczniczemu pobudzane są zakończenia nerwowe, redukcji ulega także zbyt duże napięcie miejscowe. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt leczniczy, masaże powinny występować seriami po dziesięć. Długość masażu jest uzależniona od konkretnej osoby i jej sytuacji.

Masaż leczniczy kręgosłupa zwykle jest zalecany osobom, które borykają się z przewlekłym bólem kręgosłupa. Bóle o charakterze ostrym zwykle nie są wskazaniem do masażu leczniczego tego typu. Jeśli lekarz zleci nam masaż leczniczy kręgosłupa warto poszukać masażysty, który ma dobre opinie wśród pacjentów. Dzięki temu będziemy mieć świadomość, że oddajemy się w ręce fachowca w swojej dziedzinie.

Fizjoterapia Warszawa – Centrum Medyczne Forus