Komu zalecane są kąpiele solankowe?

kąpiele solankowe

Kąpiele solankowe są dobre dla zdrowia i urody.

Kąpiele solankowe stają się coraz bardziej popularne nie tylko ze względu na poprawę wyglądu cery, ale i na właściwości lecznicze. Z kąpieli tych można skorzystać w sanatoriach, salonach rehabilitacyjnych, gabinetach kosmetycznych lub w Spa. A nawet w domu, jeśli dysponujemy wanną. Solanki wpływają korzystnie na wygląd cery, przez otwarte pory usuwane są z organizmu toksyny, a skóra chłonie zawarte w solance minerały. Przez co staje się dogłębnie odżywiona i nawilżona, pomaga walczyć z cellulitem, redukuje trądzik.

Kąpiele solankowe z reguły polegają na moczeniu całego ciała, ale można je stosować również częściowo do kąpieli stóp czy dłoni. Dzięki swoim właściwościom działają przeciwgrzybicznie i pomagają przy nadmiernej potliwości. Kąpiele solankowe mają różne działanie w zależności od stężenia roztworu – 1% przy kąpielach wspomagających detoksykację i odchudzanie, 3 % przy redukowaniu nadmiernej potliwości, 6% w leczeniu zmian trądzikowych, wyprysków czy łuszczycy. Kąpiele solankowe działają korzystnie nie tylko na wygląd cery, ale również korzystnie wpływają na zdrowie. Zalecane są szczególnie dla osób zmagających się z chorobami reumatoidalnymi, zwyrodnieniem stawów czy wzmożonym napięciem mięśni. Są pomocne w schorzeniach dermatologicznych, jak łuszczyca czy rybia łuska.

Pozytywnie oddziałują w przypadku bólów głowy, obniżonej odporności jak również i złym samopoczuciu. Kąpiel solankową można sobie zafundować również w domowym zaciszu, używając do niej leczniczych soli, np. bocheńskiej. Kąpiel taka powinna trwać do 30 min w temp około 36-37 stopni. A po kąpieli nie należy się wycierać ręcznikiem, pozwólmy ciału wyschnąć samemu.