Kiedy pomoże laser?

laseroterapia

Laseroterapia staje się coraz popularniejszą formą rehabilitacji.

Laseroterapia to jedna z dziedzin fizykoterapii. W czasie zabiegów używa się lasera medycznego w celu uzyskania konkretnego efektu. Wykorzystuje się lasery, które pracują w sposób ciągły, cały czas z tą samą mocą, a także lasery pracujące w sposób impulsowy. Lasery stosuje się w różnych dziedzinach medycyny: okulistyce, stomatologii, neurologii. Bywają również stosowane w leczeniu nowotworów.

Laseroterapię w rehabilitacji stosuje się, by poprawić ukrwienie tkanek, zintensyfikować proces regeneracji komórek i naczyń krwionośnych, pobudzić działanie systemu immunologicznego. Laseroterapia ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe.

Zabiegi z użyciem lasera są zalecane osobom, które cierpią na wiele różnorodnych dolegliwości. W rehabilitacji narządów ruchu laseroterapia wskazana jest osobom, które doznały złamań i stłuczeń, a także mają rany pourazowe lub pooperacyjne. Laseroterapia zmniejsza ból i minimalizuje ryzyko zapaleń, które mogą wystąpić. Zabiegi z użyciem lasera stosuje się także w rehabilitacji chorób narządów ruchu, takich jak zwyrodnienia, zespoły przeciążeniowe czy stany zapalne stawów. Poza tym wskazaniami do laseroterapii mogą być również choroby skóry(oparzenia, odleżyny, trądzik), choroby naczyń żylnych, choroby limfatyczne, nerwobóle oraz choroby błon śluzowych, zatok i przyzębia. Zalety laseroterapii to bezbolesność zabiegu, pozytywne efekty, brak skutków ubocznych oraz aseptyczność, dzięki możliwości bezkontaktowego wykonania zabiegu przy użyciu lasera medycznego.

Fizjoterapia Warszawa – Centrum Medyczne Forus