Klimatoterapia w grocie solnej

grota solna

Klimatoterapia w grocie solnej poprawi zdrowie.

Klimatoterapia to rodzaj terapii stosowanej w leczeniu uzdrowiskowym wykorzystującym działanie danego klimatu. Grota solna jest  miejscem, w którym został stworzony mikroklimat podobny do  morskiego. Klimat wewnątrz groty solnej wspomaga leczenie wielu schorzeń między innymi: niedoczynność tarczycy, nerwicę, zapalenie zatok, astmę, problemy z nieżytem górnych dróg oddechowych. W grocie solnej panuje temperatura 23 – 24 stopni Celsjusza, o wilgotności nie przekraczającej 45procent.

W grocie solnej sól pokrywająca jej powierzchnię paruje i  jonizuje ujemnie powietrze oraz nasyca je cennymi dla zdrowia biopierwiastkami. Mikroklimat wytwarzany w grocie solnej zawiera takie pierwiastki jak: jod, który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie tarczycy; brom, który wpływa uspokajająco na układ nerwowy; miedź, ma właściwości przeciwgrzybiczne oraz wpływa na syntezę hemoglobiny; wapń, ma właściwości wzmacniające odporność organizmu, reguluje funkcje układu krwionośnego; magnez, pozytywne działanie na  układ sercowo-naczyniowy; potas, sód i chlorki, które korzystnie wpływają na pracę serca oraz ukrwienie skóry.

Oddziaływanie więc mikroklimatu z groty solnej może być pomocne w leczeniu niektórych schorzeń (szczególnie związanych z układem oddechowym, sercowo-naczyniowych), a także korzystnie wpływać na wzmocnienie organizmu. Dodatkowym atutem jest możliwość korzystania z tak dobroczynnego klimatu nawet w środku miasta. Klimatoterapia w grocie solnej, by była skuteczna, musi trwać przez jakiś czas. Godzinne sesje dwa razy w tygodniu na pewno przyczynią się do poprawy naszego zdrowia.