Laseroterapia

laseroterapiaLaseroterapia to metoda fizykoterapeutyczna, w której stosowane jest promieniowanie laserowe. Efekt terapeutyczny zależny jest od użytej mocy lasera i wywołuje zmiany na poziomie komórkowym. Laseroterapia wspiera syntezę kolagenu, białek oraz kwasu rybonukleinowego. Oddziaływanie lasera wspiera wydzielanie się neuroprzekaźników w organizmie, które pobudzają struktury układu nerwowego.

Wskazania do laseroterapii

Laseroterapia stosowana jest w wielu dziedzinach medycyny. W rehabilitacji wykorzystywana jest zwłaszcza w celu leczenia trudno gojących się ran i owrzodzeń, w przewlekłych stanach zapalnych i zespołach bólowych kręgosłupa, w chorobach zwyrodnieniowych stawów, a także w przypadku nerwobóli, neuropatii cukrzycowej czy zapaleń ścięgien, powięzi i kaletek stawowych.

Przeciwwskazania

Laseroterapia nie może być stosowana w ciąży oraz u osób z chorobami nowotworowymi. Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na światło, stosowanie leków światłouczulających, arytmia, choroby bakteryjne, wirusowe oraz problemy z tarczycą.