Zadbaj o codzienną porcję aktywności fizycznej

aktywność fizyczna

Nie tylko lato to czas na aktywność całej rodziny.

Choć jesienna aura zwykle nie zachęca do aktywności fizycznej, to warto się przełamać i zamiast spędzać jesienne wieczory przed telewizorem,  ruszyć na spacer, pójść na basen czy poćwiczyć na siłowni. Wydawać by się mogło, że każdy dorosły, świadomy Polak zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednia ilość aktywności fizycznej na co dzień gwarantuje zdrowie i dobre samopoczucie. Jednak jest wiele osób, które zaniedbują regularną aktywność, przedkładając ją nad bierny wypoczynek.  Aktywności fizycznej nie sprzyja także pęd życia – ciągły pośpiech, stres, gonienie jednej sprawy za drugą. Z tego powodu wybieramy bierny odpoczynek – oglądanie telewizji czy grę na komputerze.

Tymczasem codzienna porcja aktywności fizycznej jest bardzo ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Ostatnio dużą popularnością cieszy się bieganie. Coraz więcej osób biega dla zdrowia, choć warto wiedzieć, że przed rozpoczęciem przygody z  bieganiem najlepiej jest udać się do lekarza i przebadać dokładnie. Czasami bowiem bieganie może ujawnić problemy zdrowotne, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Warto również zadbać o odpowiedni strój, a przede wszystkim o właściwe buty.

Dużym powodzeniem cieszą się także ćwiczenia fitness, które można wykonywać w domu. W Internecie znaleźć można wiele ciekawych filmików o różnym stopniu trudności. Warto jednak pamiętać, że organizm potrzebuje czasu na regenerację, więc jeden dzień w tygodniu powinien być poświęcony odpoczynkowi. Ćwiczenia fizyczne powinny  także współgrać ze zdrową, zbilansowaną dietą.